O nás

Historie SSK Nové Lesy,

Ustavující schůze střeleckého klubu v Nových Lesích byla dne 22.11.1957. Byl schválen výbor. Členové:
předseda - Josef Hulík,
jednatel - Jiří Rejl,
trenér a hospodář - Jaroslav Hulík,
pokladník - Alena Munzarová.
Do klubu se převedli členové smazarmu z jiných organizací; z Bílé Třemešné, Tiba Zálabí, Tiba pod nádražím, závod Mostek, ZUŠ Tiba a Juta, celkem 14 členů. Většina členů se chtěla věnovat sportovní střelbě.

Výbor klubu vyvinul velké úsilí, aby bylo uskutečněno vybudování kryté střelnice, která by vyhovovala platným bezpečnostním předpisům. V roce 1958 jsme dostali od krajské správy Ministerstva vnitra Hradec Králové povolení ke stavbě a JZD nám pronajalo pozemek na 20 let. Ještě v tomto roce byla dokončena stavba střelnice, která měla 9 stavů.

Příští rok (1959) jsme začali trénovat 3x do týdne a výsledky se viditelně zlepšovali. V roce 1960 jsme se probojovali až na přebor republiky SSD v Kladně, a tam zvítězili. Všichni členové splnili limit 1. výkonnostní třídy. Byl to velký úspěch pro náš klub. Každým rokem jsme se zúčastnili mnohoa závodů v celém kraji a vícekrát se naši členové probojovali na přebor republiky.

Devět stanovišť na naší střelnici bylo málo pro závody, tak jsme střelnici rozšířili na 12 stavů. Byla jenom ze dřeva, která po delší době chátrala. V roce 1977 jsme vybudovali novou na pilotech a v ní i místnost pro rozhodčí, kam se chodilo po schodech a bylo z okna vidět na terče. Po roce 1989 jsme se zaregistrovali do střeleckého svazu v Praze. V roce 1996 jsme od soukromého majitele museli koupit pozemek na kterém stála střelnice. Zaplatili jsme za něj 80 000 Kč, každý z nás musel věnovat klubu 1 000 Kč.

Když jsme mysleli, že je všechno v nejlepším pořádku, tak nám střelnici podpálil chovanec z Pokladu (nápravný ústav pro mladistvé). Stalo se to na apríla (1.4.) 1998.

Pro začátek každý člen musel opět dát 1 000 Kč. Sháněli jsme kdekoho, aby nám přispěl na výstavbu. Bylo jich mnoho. Již v příštím roce 1999 se na naší nové střelnici konaly první závody.

Všem závodníkům se na našem malém sportovním zařízení velice líbí a jezdí k nám ze všech koutů republiky. Ročně pořádáme kolem 15-ti závodů, z toho 5 je v celostátním kalendáři. Je možno uznat i 1. výkonnostní třídu. Máme mnoho dobrých střelců v malorážce a pistoli, kteří nás mnohokrát reprezentovali na přeborech republiky a umístili se do 10. místa.

Střelnici na 50 metrů jsme vylepšili patnácti posuvy na malorážku, to znamená, že každý závodník si posouvá terče sám. Pistole má též 15 terčovníků ovládaných časovačem, terče se otáčí podle toho, jaký čas nastavíme. Dají se zde střílet všechny mezinárodní sportovní disciplíny.

V roce 2007 je to tedy již 50 let, co se v naší obci věnujeme střeleckému sportu. Momentálně máme 52 členů, nejvíce ze Dvora Králové nad Labem. Výbor klubu:
předseda - Vlastimil Vognar
jednatel - ing. Luděk Mann,
hospodář - Jaroslav Hulík,
pokladník - Šárka Hulíková.

K 50. výročí klubu v r. 2007, napsal Jaroslav Hulík